Juniorzy: Udany wyjazd do Poręby

W pierwszym ligowym meczu tej wiosny, Juniorzy MKS Sławków pokonali na wyjeździe MKS Porębę 6:2. Bramki dla sławkowskiej drużyny strzelili: Dzierzkowski, Sioła, Marzec (dwie), Jadczyk oraz Sokołowski.

Mecz zaczął się od niezbyt celnych podań obu drużyn. Pierwsi na prowadzenie wyszli sławkowianie. W 3. minucie "Dzidek" zdecydował się na potężny strzał sprzed pola karnego. Bramkarz zdołał dotknąć futbolówki jednak było to zbyt mało na skuteczną interwencję.

Kilka minut później swoje szanse mieli "Dzidek" i "Bany" ale prowadzenie w meczu nie uległo podwyższeniu po ich strzałach.

W 28. minucie spotkania pięknym strzałem w samo okienko bramki Poręby popisał się Krzysiek Sioła i było 2:0 dla Sławkowa. 4 minuty później wynik na 3:0 podwyższył "Pikuś" ładnym strzałem w długi róg bramki strzeżonej przez bramkarza Poręby.

Po przerwie nasi piłkarze nieco pogubili się w obronie co skutkowało dwiema straconymi bramkami. Odpowiedź na utracone gole dał Tomek Jadczyk, który w rzadko spotykany sposób pokonał bramkarza. Tomek oddał strzał z własnej połowy, bramkarz wyszedł do piłki jednak źle obliczył odległość i futbolówka przelobowała go i wpadła do siatki.

W 69. minucie bramkę na 5:2 strzelił Łukasz Sokołowski zaledwie w kilka minut po pojawieniu się na boisku.

Końcowy wynik spotkania ustalił Piotrek Marzec w 79. minucie meczu. Tym samym zdobył swojego drugiego gola w tym meczu.

MKS Poręba - MKS Sławków 2:6 (0:3)
gole dla Sławkowa: Dzierzkowski, Sioła, Marzec (dwie), Jadczyk, Sokołowski.