Historia MKS Sławków - 2001-2010


W 2001 roku przypadła 80 rocznica istnienia Klubu. Jednym z wydarzeń, które uświetniły jubileuszowe obchody był towarzyski mecz z pierwszoligowym GKS-em Katowice. Mecz odbył się 30 maja 2001 roku a na sławkowskim stadionie gościli m.in. ówczesny Prezes PZPN - Marian Dziurowicz, Burmistrz Miasta - Henryk Drzewiecki oraz dwóch przedstawicieli Sejmu RP.


2001 rok. Mecz towarzyski MKS Sławków - GKS Katowice.
Stoją od lewej w białych strojach: Marcin Robak, Rafał Szlęzak, Łukasz Motylewicz, Artur Szostak, Bernard Ramz, Piotr Tomsia, Rafał Ziętek, Tomasz Nalepa. Klęczą od lewej: Adam Fornal, Robert Mikulski, Grzegorz Kubica.

Główne obchody 80-lecia klubu piłkarskiego w Sławkowie odbyły się 17 czerwca 2001 roku. Po uroczystej Mszy Świętej w intencji sławkowskiego klubu odbyła się wystawa w Dziale Kultury Dawnej MOK, gdzie można było zobaczyć liczne zbiory pamiątek zgromadzonych przez 80 lat istnienia Klubu. Wystawę odwiedził m.in. były trener kadry narodowej - Antoni Piechniczek. Kolejnym punktem programu przygotowanego na Jubileusz była dekoracja zasłużonych dla sławkowskiej piłki nożnej, która odbyła się w sali widowiskowej MOK w Sławkowie.


2001 rok. Wręczenie odznaczeń z okazji 80-lecia MKS Sławków.


2001 rok. Wystawa - 80 lat klubu piłkarskiego w Sławkowie.


2001 rok. Wystawa - 80 lat klubu piłkarskiego w Sławkowie.

Piękny prezent z okazji Jubileuszu sprawili sławkowskim kibicom piłkarze. W pięć lat po awansie do ligi okręgowej w 2001 roku przyszedł czas na kolejny. Podopieczni Mariana Nogi ukończyli rozgrywki sezonu 00/01 na pierwszej pozycji z siedmiopunktową przewagą nad drugim w tabeli Górnikiem 09 Mysłowice.


2001 rok. Ostatni mecz w lidze okręgowej - MKS Sławków - Górnik Jaworzno 1:1.



W 2001 roku dokonano szeregu prac remontowych na obiektach MKS Sławków. Prace remontowe objęły głównie wymianę podłogi i instalacji wodnej w budynku klubowym, postawiono budkę spikerską na stadionie oraz podwyższono ogrodzenie przy bramie wjazdowej.


2001 rok. Stadion MKS Sławków.

Pierwszy sezon w IV lidze MKS Sławków rozpoczął bardzo dobrze. W meczu inauguracyjnym nasi piłkarze pokonali w niezwykle emocjonującym widowisku Raków Częstochowa 2:1. Później przyszła seria meczów bez zwycięstwa, a cały sezon 01/02 MKS Sławków zakończył na 11. pozycji. Drużyna przeszła rewolucję kadrową. Do sładu za sprawą trenera Dariusza Klamry dołączyło wielu zawodników, którzy mieli wzmocnić MKS Sławków. W dniu 9 października 200 MKS Sławków rozegrał towarzyski mecz z I-ligowym Górnikiem Zabrze.


2001 rok. Szeroka kadra MKS Sławków.
Stoją od lewej: Mirosław Wykurz, Jacek Marzec, Daniel Cieślik, Dariusz Całka, Rafał Kula, Łukasz Gajda, Bernard Ramz, Andrzej Ziętek, Sławomir Chodor, Bronisław Goraj (wiceprezes). W drugim rzędzie od lewej: Dariusz Klamra (trener), Stanisłąw Skręt (masażysta), Przemysław Oklejewski, Dariusz Skupień, Konrad Koźmiński, Artur Szostak, Marcin Robak, Tomasz Nalepa, Michał Aksamit, Adrian Kardaś, Leszke Mistela (prezes). W pierwszym rzędzie od lewej: Łukasz Motylewicz, Dominik Leszczyński, Grzegrz Kabza, Klaudiusz Rybak, Michał Godlewski, Sebastian Adamek, Wojciech Tochel, Robert Probierz. Na zdjęciu brakuje Rafała Szlęzaka, Pawła Woźniaka, Tomasza Wiejachy.


W sezonie 02/03 piłkarze grali w kratkę. W rundzie wiosennej bardzo dobrą skutecznością wyróżniał się Konrad Koźmiński. Ostatecznie sezon 02/03 MKS Sławków ukończył na 10. miejscu. W kolejnym sezonie nasi piłkarze prowadzeni przez trenera Czesława Mikę na początku rozgrywek nie mieli na siebie mocnych. Wspaniała passa ośmiu kolejnych zwycięstw sprawiła, że z roli średniaka ligi staliśmy się faworytem do awansu.



Jesień 2003 roku.
Stoją od lewej: Szymon Kaim, Michał Aksamit, Tomasz Nalepa, Marcin Robak, Jacek Marzec, Sławomir Chodor, Damian Jajeśniak. Rząd środkowy od lewej: Bronisław Goraj (prezes), Czesław Mika (trener), Daniel Cieślik, Dariusz Całka, Artur Szostak, Łukasz Gajda, Łukasz Motylewicz, Stanisław Skręt (masażysta), Czesław Konopka (kierownik). Klęczą od lewej: Michał Duch, Klaudiusz Rybak, Adrian Kardaś, Przemysław Przybyła, Samuel Sabuda.


W sezonie 03/04 para Szostak-Chodor strzeliła w sumie 31 bramek, czyli dokładnie połowę wszystkich strzelonych goli przez sławkowski zespół. Na finiszu rozgrywek MKS Sławków pozostawił za sobą tak znane firmy jak Raków Częstochowa, czy GKS Tychy i zwyciężył w I grupie IV ligi.


2004 rok. Piłkarze i kibice MKS Sławków cieszą się ze zwycięstwa w IV lidze.



W barażach o III ligę sławkowianie zmierzyli się z drużyną GKS Jastrzębie. Dwie porażki: 0-1 u siebie i 0-3 w Jastrzębiu oznaczały, że do trzeciej ligi awansowali jastrzębianie.



Największy sukces w historii MKS Sławków okazał się jednak początkiem pasma niepowodzeń. Zajęcie przedostatniego miejsca w IV lidze w sezonie 04/05 oznaczało spadek do niższej ligi. Odejście kluczowych sponsorów klubu spowodowało, że MKS Sławków nie przystąpił do rozgrywek ligi okręgowej i w efekcie sezon 05/06 rozpoczął w klasie B Podokręgu Sosnowiec. W 2005 roku rozpoczął się proces odbudowywania dawnej pozycji klubu. Sławkowska drużyna rozegrała w 2005 roku mecz towarzyski z drużyną SK Slavkov u Brna, który zakończył się naszym zwycięstwem 5:2.


2005 rok. Drużyna MKS Sławków.
Stoją od lewej: (trener), Ariel Massalski, Ireneusz Cupiał, Piotr Grzebyk, Kamil Nowacki, Grzegorz Janeczek, Adam Dróżdż, Maciej Pacula, Rafał Banaś, Tomasz Watras, Dariusz Piętka (kierownik).
Klęczą od lewej: Daniel Sroga, Klaudiusz Rybak, Kamil Podsiadło, Łukasz Dziedzic, Marek Kuc, Mariusz Przybylski, Bartłomiej Magierowski, Samuel Sabuda.



2005 rok. Juniorzy MKS Sławków.


2005 rok. Trampkarze MKS Sławków.

W trzech kolejnych sezonach rozgrywek Klasy B sławkowski zespół zajmował miejsca - 3. (sezon 05/06), 6. (06/07) i ponownie 6. (07/08). W 2008 roku MKS Sławków w meczu towarzyskim podejmował francuską drużynę US Messeix Bourg-Lastic. Sławkowianie pokonali pewnie gości z Francji 10-4. W 2009 roku - po czterech sezonach gry na najniższym szczeblu rozgrywek przyszedł czas na upragniony awans. Sławkowscy piłkarze pod wodzą trenera Rafała Koszowskiego zakończyli sezon 08/09 na drugim miejscu w swojej grupie rozgrywkowej i z dorobkiem 60 punktów awansowali do klasy A.


2009 rok. Awans do Klasy A.
Stoją od lewej: Dariusz Piętka (wiceprezes ds. sportowych), Józef Warwas (kierownik), Mateusz Rychter, Ireneusz Ślęzak, Mateusz Chmielewski, Łukasz Kowalski, Janusz Pastuszak, Piotr Grzebyk,
Damian Kościelny, Rafał Koszowski (trener). Klęczą od lewej: Krystian Romanowski, Paweł Porębski, Marcin Kaczmarzyk, Adam Baran, Bartłomiej Magierowski, Kamil Nowacki, Maciej Pacula, Mirosław Bąk. Leży: Ariel Massalski.


W czerwcu 2009 roku podziękowano za współpracę trenerowi Rafałowi Koszowskiemu i do klubu po pięciu latach przerwy powrócił trener Czesław Mika. Pod koniec lipca 2009 nasz klub organizował we współpracy z Radą Miasta - I Turniej o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Sławkowa. Pierwszy mecz w Klasie
A nasi piłkarze wysoko przegrali z Przemszą Siewierz jednak okazało się, że tą porażką potwierdziło się jedynie powiedzenie "pierwsze śliwki robaczywki". W kolejnych spotkaniach nasza drużyna spisywała się dobrze i na półmetku rozgrywek sezonu 09/10 MKS Sławków uplasował się na 8. pozycji w lidze.


2009 rok. Drużyna przed meczem z Przemszą Siewierz.
Stoją od lewej: Stoją od lewej: Czesław Mika (trener), Piotr Paduszyński, Robert Warwas, Damian Kościelny, Janusz Pastuszak, Ireneusz Ślęzak, Marcin Kaczmarzyk, Paweł Porębski, Łukasz Kowalski, Mateusz Chmielewski, Daniel Sroga, Józef Warwas (kierownik). Klęczą od lewej: Krzysztof Bruś, Karol Szwerc, Mateusz Bąk, Kamil Nowacki, Bartłomiej Magierowski, Mateusz Majchrzak, Maciej Pacula. Leży: Ariel Massalski.